Ziarul News

Ziarul News

Distribuie:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Ziarul News: BREAKING NEWS: România, membru deplin al Spațiului Schengen din 1 ianuarie 2025

Ziarul News: BREAKING NEWS: România, membru deplin al Spațiului Schengen din 1 ianuarie 2025

Premierul Marcel Ciolacu anunță o decizie istorică pentru țara noastră

România va deveni membru cu drepturi depline al Spațiului Schengen începând cu data de 1 ianuarie 2025, potrivit declarației premierului Marcel Ciolacu susținută la Palatul Victoria. Decizia a fost luată în cadrul Consiliului JAI, reunit recent la Bruxelles, marcând un moment istoric pentru țara noastră.

„Este o victorie a dreptății și a demnității naționale și un semnal clar că nu vom accepta vreodată să fim cetățeni de mâna a doua în Europa!”, a declarat premierul. Acesta a subliniat că succesul reprezintă un triumf al tuturor românilor, indiferent de opțiunea politică sau situația socială, și rezultatul unei munci de echipă care a implicat lideri de opinie, personalități publice, miniștri, diplomați, europarlamentari și tehnicieni din numeroase instituții.

Ziarul News

Ziarul News nu îşi asumă responsabilitatea pentru informaţiile primite şi publicate pe site-ul public. Responsabilitatea conţinutului aparţine exclusiv emitentului comunicatului de presă.

Ziarul News nu poate fi trasă la răspundere pentru informaţii false transmise de către beneficiarii comunicatelor/anunturilor de presă.

Ziarul News îşi rezervă dreptul de a nu publica comunicatele de presă care conţin exprimări necorespunzatoare sau acuzaţii si încălcări ale drepturilor altor persoane, garantate de Constituţia României.

Conținutul website-ului www.Ziarul News.ro este destinat informării publice. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Utilizarea secţiunii Comentarii reprezintă acordul dumneavoastră de a respecta termenii şi condiţiile Future Economy în ceea ce priveşte publicarea comentariilor pe Ziarul News

Distribuie:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Articole similare